Kaş Ekimi

Kaşlarımız  gözlerimizi çerçeve gibi sararak güzelliğini ortaya çıkaran yüzümüz için çok önemli yapılardır. Kaşlarımız duygu ve düşüncelerimizi ifade ederken meydana gelen mimiklere büyük katkı sağlamaktadır. Şuanda eksilen yada dökülen kaşları yerine getirecek bir ürün ne yazık ki bulunmamaktadır.

Geçirilmiş travmalar, yanıklar ve birtakım cilt rahatsızlıkları sonucunda kaybedilmiş veya alım sonrasında tekrar yerine gelmeyen ya da daha kalın kaş kullanmayı tercih eden kişilerde kaş nakli etkili bir yöntemdir.

Kaş nakli aynı saç naklinde olduğu gibi ense bölgesindeki genetik olarak dökülmeyen saç kökleri alınarak kaş bölgesine nakil edilme işlemidir.

Kaşa verilecek yeni şekil anatomik sınırların dışına çıkmadan hastanın da istekleri dikkate alınarak çizilip planlanır. Uygulama yaklaşık 2-3 saat sürer ve işlemden 24 saat sonra banyo yapılabilir.

Ekim yapılan bölgede 4-5 gün boyunca hafif kabuklanma ve kızarıklık görülür. Ekim yapılan alan yaklaşık 10 gün içinde iyileşir. Ekilen kaşların uzaması ortalama 4-6 ay arasındadır. Genellikle ikinci bir seans gerekmez ama 6 ay sonra tekrar bir değerlendirilir gerek görüldüğü taktirde ikinci bir seans yapılır.

Kaşlara yön verirken çok dikkat edilmelidir saçlar çıkarken 45 derecelik açıyla çıkar ama kaşlarda böyle değildir. Kaşlar deriye paralel yatıklıkda bulunurlar. Kaşlar her bölgede farklı yönlere uzar sonunda birleştikleri noktada ise tek bir çizgiye dönüşür. Bu yüzden saçlı deriden alınan kökler işlem sonunda iz kalmaması için ekstra inceltilerek deride çok küçük kanallar açılarak yerleştirilir.

Yeni kaşlar saçlardan çok daha hızlı uzayacağından kaş ekimi sonucunda yeni kaşlar kendi kaşlarınıza oranla daha hızlı uzayacaktır. Fakat 1 yılın sonunda ekilen kaşlar yavaş yavaş bulunduğu bölgedeki uzama hızına ayak uydurmaya başlar.

TOP